Modul EMCS eColKo Vám uľahčí tvorbu daňových hlásení a komunikáciu s Finančnou správou SR pre tovary podliehajúce spotrebným daniam (lieh a alkoholické nápoje, tabak a tabakové výrobky, energia a energetické výrobky).
Pre vinárske výrobky, je v evidencii k dispozícii sekcia, ktorá obsahuje časti ako kategória vína, vinohradnícka zóna, tretia krajina pôvodu a operácie s vinárskym výrobkom.
Hlásenie je možné editovať priamo, alebo vytvoriť importom z ERP ekonomických systémov, alebo z evidencie Daňového skladu - modul eColKo.
VinkoPRO 2025 je rebríček vín, ktoré sa zúčastnia najmenej 3 súťaží, ktorých usporiadatelia využili informačný systém VinkoPRO v súťažnej sezóne 2024/2025.
PREDBEŽNÉ VÝSLEDKY, posledná aktualizácia 27.5.2025
Víno Slovenskej akadémie vied (SAV) je súťaž vín vyrobených v Slovenskej republike z hrozna pochádzajúceho zo Slovenskej republiky, ktoré hodnotia vynikajúci slovenskí vedci - členovia Učenej spoločnosti SAV (ďalej len UčS SAV) pri odbornej garancii popredných slovenských hodnotiteľov. Zámerom súťaže je neformálnym spôsobom, na základe anonymného výberu, odporučiť vína, ktoré by SAV využívala vo svojich zariadeniach a najmä pri rôznych svojich aktivitách s cieľom podporiť propagáciu slovenských vín vynikajúcej kvality.
Trofeje Víno SAV sa udeľujú ako osobitný prejav uznania vedeckej komunity kvalitným produktom v SR v snahe popularizovať a propagovať SAV, ako aj zásadne podporiť kvalitnú domácu produkciu, s osobitným ocenením jej inovatívnosti a prihliadnutím na regionálny rozvoj SR.
Vážení priatelia dobrého vína.
Pozývame vás na Deň otvorených pivníc do Dolných Krškan - Nitra, na vinohradnícky hon Bita. Môžete ochutnať 129 vín v 15-tich pivniciach. Podujatie sa koná 21.6.2025 v čase 15.00 - 22.00.
Vinohradnícky spolok Bita.
Oblasť v okolí rieky Dunaj na slovensko-maďarskom pomedzí poskytuje výborné podmienky na pestovanie viniča aj výrobu vína. Napriek bohatej histórii je to však v súčasnosti trochu zabudnutá oblasť, v ktorej cezhraničná spolupráca veľmi neprekvitá.
vlado
S cieľom zlepšiť tento stav a zviditeľniť miestnych vinárov sa spojili producenti z oboch strán Dunaja a vznikol projekt so skráteným názvom DUNAVIN. Je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a zapojili sa doňho vinári zo strekovského a štúrovského vinárskeho regiónu na našej strane hranice a z oblasti Neszmély, Mór a Eyek u našich susedov. Na vzniku tohto zaujímavého projektu sa podieľala z maďarskej strany Katedra vinárstva na Univerzite sv. Štefana v Budapešti a na slovenskej strane Občianske združenie vinárov a vinohradníkov SZKALA v Kamenici nad Hronom. Realizácia začala v januári tohto roka, končí v auguste a zahŕňa viacero aktivít. V letnom období tak mohli návštevníci zavítať do kultúrneho domu v Kamenici nad Hronom, kde sa 6. augusta konal Festival Podunajských vín a pri rytme krásnej muziky tu bolo možné ochutnať pestrú paletu vzoriek vín zúčastnených vinárstiev. Na túto akciu priamo nadviazalo otvorenie miestnych pivníc, kde bolo možné od 6. do 7. augusta navštíviť vinárov priamo v ich kráľovstve. Atmosféru tohto výnimočného podujatia dotváral aj sprievodný program v podobe hudobných vystúpení.