Hlavnou témou a programom budú vinári. Osobne. Prizvali sme vinárov a vinárstva z Požitavia, ale aj zástupcov každej vinohradníckej oblasti na Slovensku.
Spolu to bude pestrý mix 30 vinárov, od úplne drobných remeselných až po väčšie a známe vinárstva.
Zabudnite na mastné klobásky, predraženú cigánsku a studený guláš! Jedlo máme rovnako radi ako víno, a preto si dávame extra záležať, aby sa všetci dobre a kvalitne najedli. Nie sme proti klasike, naopak, tradície si ceníme, ale kvalita je prvoradá.K vinárstvu neodmysliteľne patrili a dodnes patria remeslá a hospodárske práce. Chceme ukázať ich dôležitosť, ale aj ich krásu a preto sme prizvali zručných remeselníkov ako napríklad sudár, sklár, hrnčiar či garbiar.
Na festivale nájdete poľnohospodársky dvor so živými zvieratami, múzeum vinárstva a vinohradníctva, ktoré bude situované medzi vinohradmi pod holým nebom.
Naša rodina sa zaoberá pestovaním vinohradu od roku 1985, kedy sme nadviazali na tradíciu našich predkov a vysadili prvú vinicu. V súčasnej dobe obhospodarujeme 3 ha. vlastných a prenajatých viníc, ktoré sa nachádzajú v štyroch vinohradníckych honoch skalického vinohradníckeho rajóna.
Do práce vo vinici je zapojená celá rodina. Väčšinu prác je potrebné robiť ručne, pričom všetko naše úsilie smeruje k tomu, aby sme mali v čase vinobrania k dispozícii tú najlepšiu surovinu na výrobu kvalitných vín.
Víno vyrábame z hrozna, ktoré je ručne zberané a šetrne spracované. Naším cieľom je vyrábať menšie partie vín vysokej kvality, o čom svedčia viaceré ocenenia z prestížnych vinárskych akcií a výstav vín.
Zameriavame sa hlavne na tradičné regionálne vína Skalický rubín a Skalická frankovka.