Inštitúcie
diskusia 0
Mesto Trnava
Jedinečnosť kultúrno-historických pamiatok a predovšetkým bohatstvo cirkevných stavieb sú hlavnými znakmi starobylej Trnavy, jedného z najatraktívnejších miest na Slovensku. Perla medzi slovenskými mestami často označovaná aj ako „malý slovenský Rím“ už po stáročia víta pútnikov i jej návštevníkov, aby im ukázala svoje vzácne poklady. Vitajte v Trnave – centre dolného Považia.
diskusia 0
Agentúra pre rozvoj vidieka
Európa investujúca do vidieskych oblastí
Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka.
Program rozvoja vidieka SR 2014-2020.
Program rozvoja vidieka SR 2014-2020.
diskusia 0
Čajkov
Obec Čajkov leží v severnej časti Levického okresu, neďaleko rieky Hron. Je súčasťou Nitrianskeho kraja. Čajkovský chotár má rozlohu 2394 ha...
diskusia 0
Jarok
Obec Jarok, pôvodným menom tiež IREG, čo znamená pozemok zdedený po otcovi, teda dedičstvo, leží 10 km juhozápadne od Nitry. Obyvatelia Jarku sa živili prevažne poľnohospodárstvom. Mimo obilia pestovali hlavne konope, ktoré bolo využívané na výrobu konopného plátna a povrazov a lisovanie oleja.
Počet obyvateľov 2048, rozloha 2200 ha.
Počet obyvateľov 2048, rozloha 2200 ha.
diskusia 0
Mesto Hlohovec
Hlohovec sa rozprestiera v úvaline medzi južným výbežkom predhoria masívu Považského Inovca a časťou Nitrianskej pahorkatiny. Mesto patrí podľa typizácie súčasnej krajiny do mestského typu nížinnej krajiny. Mestom preteká rieka Váh, najdlhšia slovenská rieka. Hlohovec je križovatkou medzi historickými mestami Trnava a Nitra, v tesnej blízkosti svetoznámych kúpeľov Piešťany.
diskusia 0
Mesto Košice
Mesto Košice, druhé najväčšie mesto SR sa nachádza vo východnej časti Slovenska, neďaleko hraníc s Maďarskom (20 km), Ukrajinou (80 km) a Poľskom (90 km). Výhodná poloha urobila v minulosti z Košíc dôležitý bod na obchodných cestách, dnes je kľúčovou hospodárskou aglomeráciou, ale aj križovatkou dopravných trás, k čomu prispieva železničný uzol a medzinárodné letisko.
diskusia 0
Mesto Modra
Modra mesto osobností, vína, keramiky a pamiatok
Erb mesta tvorí zlato-červeno štiepený štít v pravom poli zo šikmého trojvršia vyrastajúci vinič s tromi strapcami hrozna, všetko zelené, v ľavom poli tri strieborné brvná. Rudolf II. v roku 1607 povýšil Modru na slobodné kráľovské mesto a k pôvodnému symbolu mesta – viniču – pridal prvok z uhorskej štátnej symboliky – červeno – strieborne delenú polovicu erbu.
diskusia 0
Nitrianska organizácia cestovného ruchu
Nitrianska organizácia cestovného ruchu /NOCR/ vznikla ako organizácia destinačného manažmentu nitrianskeho regiónu v roku 2012. Združuje subjekty verejného a súkromného sektora s cieľom jednotnej propagácie Nitrianskeho regiónu ako modernej záeho regiónu ako modernej zážitkovej destinácie. Uskutočňuje aktivity zamerané na zvyšovanie počtu návštevníkov, predĺenie počtu dní strávených v destinácii, skvalitňovanie služieb a tvorbu atraktívnych produktov cestovného ruchu. Ambíciou je prezentovať nitriansky región medzi domácimi a zahraničnými návštevníkmi ako región ponúkajúci množstvo atrakcií.
diskusia 0
Nitriansky samosprávny kraj (NSK)
Nitriansky kraj má rozlohu 6 343 km2, čo je 12,9% z rozlohy SR, v ktorom sa nachádza 350 obcí, z ktorých 15 má štatút mesta. V mestách žije približne 48,5 % obyvateľov v kraji. Podľa územno–správneho usporiadania v zmysle zákona NR SR č. 221/1996 Z. z. sa kraj člení na 7 okresov: Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa, Nitra, Topoľčany a Zlaté Moravce.