Hubert má striebro z Paríža.
V eufórii ktorú vyvolal Šampión Vinalies internationales Paris 2010, tak trochu zanikli úspechy ostaných vinárov. Na verejnosť pravdepodobne neprenikla informácia o personálnej výmene na poste výrobného riaditeľa v spoločnosti Hubert J.E. Exriaditeľ spoločnosti Ing. Štefan Ailer PhD, vďaka ktorému sa kvalita šumivých vín Hubert dostala na TOP úroveň, zmenil pôsobisko a na jeho miesto nastúpila, Ing. Ingrid Vajcziková, PhD.
Štefan Ailer bol dušou sereďských vín. Sám ich koncipoval, vyberal základné vína, dozeral na tvorbu kupáží, proste riadil všetky dôležité úkony pri vzniku sektov. Kládol som si otázku aký vplyv bude mať výmena na tomto poste na štýl nových sektov. Ingrid Vajcziková je veľmi zdatný enológ, no naskočiť na rýchlik môže byť predsa len problém. Na sekte to nie je poznať hneď pretože kým prídu na trh jej vína, chvíľu to potrvá. Jedným z prvých produktov ktorý sa objavil na trhu a je pod ním podpísaná Ingrid Vajcziková je Hubert deLuxe.
hubert-de-luxeV Paríži s ním získala striebro, čím nadviazala na viacročné úspechy jej predchodcu nemennú kvalitu sektu. Zisk striebornej medaile viacerí pokladajú za samozrejmosť aj keď to tak pochopiteľne nie je.
Hubert de Luxe
Zlatisto zelenkavá farba vína s trošku väčšími bublinkami a bohatým perlením.
Vôňa je príjemne muškátovo sladká, pritom svieža s náznakom príjemnej sviežosti. V chuti víno vyniká harmóniou perlenia. sladkosťou a sviežosťou kyselín. Príjemná muškátová až muškátovo korenistá aromatika. Víno je dokonale zladené, perzistentné, a harmonické.
Hubert de Luxe sa vyrába technológiou Asti. Je to technológia vďaka ktorej možno pripraviť sekt aj z aromatických odrôd. Pri klasickom spôsobe výroby šumivých vín, t.j. pri sekundárnej fermentácii sa aromatika tých to vín rozkladá a ostávajú horké. Zvládnuť túto technológiu, nie je práve jednoduché. Svedčí o tom aj skutočnosť, že napr. Bohemia sekt nemá obdobný produkt v ponuke aj keď sa o to snažili. Pri výrobe sektu Hubert de Luxe sa v priebehu septembra spracuje mušt z odrôd Muškát Otonel, Műller Thurgau a Irsaj Oliver. Tieto mušty sa potom po celý rok držia schladené na teploty blízke nule aby sa zabránilo ich fermentácii. K ich kupážovaniu a fermentácii dochádza po častiach v priebehu roka tak aby víno na trhu bolo vždy mladé a svieže s výraznou aromatikou.